5 Soļi Pretim Pozitīvākam Ķermeņa Tēlam.

Sievietēm ik dienu nākas saskarties ar visdažādākajiem skaistuma standartiem, par kuriem runā gan sociālajos medijos, gan apkārtējā sabiedrībā. Taču ir ļoti svarīgi apzināties, ka aiz visiem radītajiem skaistuma standartiem stāv cilvēks, kuram ir izveidojies savs individuālais redzējums par to, kas ir skaistums.


Foto: Anna Shvets , rediģ.: Sedija LejieteInternetā netrūkst rakstu par to, kā sievietēm ir jāizskatās un kā nomaskēt dažādas ''nepilnības'', lai atbilstu citu cilvēku radītiem skaistuma kritērijiem un modes tendencēm, taču raksti par to, kā saskatīt sevī skaistumu un savās ''nepilnībās'' rast unikalitāti, ir jāmeklē kā adata siena kaudzē.

Mums ir jāpārstāj celt citu pieņemtus skaistuma standartus uz pjedastāla un tā vietā priekšroka jādod tam, kas ikvienam no mums liek justies labi un skaisti.POZITĪVS ĶERMEŅA TĒLS - KAS TAS IR?


Vai esi kādreiz devusies pie friziera ar nolūku uzlabot savu matu sakārtojumu, lai justos skaistāka? Vai esi kādreiz devusies pie kāda pēc padoma, kā labāk izskatīties? Domāju, ka ik viena no mums tā ir darījusi. Taču - vai ar to ir bijis gana, lai tu turpmāk justos pašpārliecināta un skaista?

Nereti jauniešu vidū šis termins tiek asociēts ar ārējā izskata maiņu, lai gan patiesībā tas ir darbs ar cilvēka iekšējo pasauli, ar mentalitāti un to, kā tieši TU redzi skaistumu.

Mirklī, kad tu apzinies to, ka tev ir tāda pati vara kā citiem radīt savus skaistuma standartus, jau esi pusceļā pretim pozitīvākam ķermeņa tēlam - pozitīvākam skatījumam uz sevi, sava ķermeņa izskatu, kas tev palīdzēs justies labi gan fiziski, gan garīgi.


Foto: Fabio Formaggio5 SOĻI PRETIM POZITĪVĀKAM ĶERMEŅA TĒLAM


1 solis. Izzināt/identificēt negatīva ķermeņa tēla cēloņus. Apzinoties visu to, kas negatīvi ietekmē tavu ķermeņa tēlu, tas tev palīzēs tikt skaidrībā ar to, no kā tev ir jāatbrīvojas, lai to uzlabotu.


2. solis. Atbrīvojies no visa tā, kas negatīvi ietekmē tavu pašapziņu un ķermeņa tēlu.

Ja ikdienā pavadi daudz laika sociālajos medijos, parūpējies par to, ka tava sākumlapa sastāv no satura, kas patiesi pozitīvi ietekmē tavu pašapziņu, nevis pretēji. Kā arī, pacenties vairāk uzturēties to cilvēku sabiedrībā, kas tevi iedvesmo būt tev pašam.


3. solis. Sāc savu ceļu pretim pozitīvākam ķermeņa tēlam ar mīlestību pret sevi, pieņemot sevi tādu, kāda tu esi. Ikviens dzīves ceļš, kas sākts ar pozitīvu nolūku un mīlestību, ir ceļš, kas var aizvest vistālāk. Neuzstādi nekādas izskata ekspektācijas vai noteiktu laika periodu, bet centies uzticēties savai sirdsbalsij, sekojot līdzi tam, kas tev personīgi liek justies labi, skaisti un pašpārliecināti – redzēsi, cik ļoti izmainīsies tavs skatījums pret dzīvi, sevi un to, kā tev tā ir jādzīvo. 4. solis. Izturies pret sevi ar tādu pašu mīlestību, rūpēm un cieņu, kā tu izturies pret tiem, kurus tu mīli. Esi jauks pret sevi un neatturies no komplimentu izteikšanas arī sev.


5. solis. Pozitīva domāšana.

Pozitīvai domāšanai ir ārkārtīgi liels spēks cīņā ar visu negatīvo, taču tas nebūt nav viegls domāšanas veids. Nereti cilvēku vidū pozitīvā domāšana, kur šis domāšanas veids nav vēl tik izzināts, tas tiek uzskatīts par toksisku, taču ir liela atšķirība starp toksisko pozitivitāti un to, kas patiesi spēj pozitīvi ietekmēt cilvēka labsajūtu un dzīvi kopumā.

Toksiskā pozitivitāte ir tad, ja cilvēks noskaņojas uz pozitīvo domāšanu, izvairoties no problēmu risināšanas. Savukārt pozitīvā domāšana, ko es kā pozitivitātes entuziaste cenšos sludināt, ir tāds domāšanas veids, kas tieši palīdz risināt negatīvās situācijas pēc iespējas pozitīvāk.Mūsu domāšanas veids, skatījums uz sevi un savu dzīvi ir noteicošais faktors, kā mēs jūtamies un visu uztveram. Regulāra negatīva attieksme pret sevi un savu ķermeni var rezultēties ne tikai negatīva ķermeņa tēla iegūšānā, bet arī stresā, depresijā un citās nopietnās slimībās. Tāpēc būsim saudzīgi pret sevi un citiem, kuri tāpat kā mēs visi pa reizei vai pat regulāri piedzīvojam nepašpārliecinātību un negatīvu attieksmi pret sevi un to kā mēs izskatāmies un jūtamies savos ķermeņos.💛
272 views0 comments